לימודי איפור מקצועי

איפור הוא מקצוע לכל דבר. כדי להשתלב בתחום זה יש ללמוד איפור במוסד לימודים מוכר המעניק לתלמידיו ידע תיאורטי ומעשי, כלים והרגלי עבודה נכונים והרבה שעות תרגול מעשי.

כיום ניתן למצוא בתי ספר רבים לאיפור ואם החלטת ללמוד מקצוע זה עלייך לבדוק את המקומות השונים לעומק כדי להיות בטוחה שאת לומדת במקום הטוב ביותר מבחינתך.

למה ללמוד איפור מקצועי?

איפור מקצועי הוא מקצוע שניתן ללמוד אותו בכל גיל כמעט. אין צורך בניסיון קודם, אלא ברצון ובאהבה למקצוע. בנות המעוניינות להפוך למאפרות מקצועיות חייבות שיהיה להן חוש אסתטי מפותח וגישה טובה לאנשים.

מקצוע האיפור הוא מקצוע שדורש הרבה סבלנות, אורך רוח והרבה הבנה אנושית.
יש נשים שכבר בגיל מאד צעיר פונות ללימודים אלה, ואחרות מחליטות על לימודים אלה בשלב השני של חייהם כאשר הן מחפשות קריירה אחרי שהילדים בגרו וגדלו. כך או כך יש להתייחס ללימודי איפור מקצועי באופן רציני כדי לעבוד במקצוע ולראות בו קריירה ולא רק אמצעי להעביר את הזמן.
למי שאוהבת את המקצוע ומסיימת בהצלחה את הלימודים מחכים כמה וכמה תחומים שונים בעולם האיפור שיאפשרו לה להשתלב בצורות הבאות: איפור כלות, איפור ערב, איפור לקולנוע וטלויזיה, איפור דוגמניות למסלול ולצילומים, איפור של אפקטים מיוחדים ואיפור גוף וכיוצא באלה.
בתי הספר לאיפור מקנים לתלמידים את העקרונות הבסיסיים לכל סוגי האיפור שנמנו למעלה, אך כל אחת יכולה לבחור להתמחות בסוג מסויים של איפור מקצועי, ולשם כך בכל בית ספר יש קורסים מתקדמים והשתלמויות מקצועיות שמחזקות את התחום שנבחר.
מאפרות מקצועיות יכולות להרוויח כסף טוב במידה והן מוכשרות ויוצרות לעצמן שם טוב בקרב הלקוחות שלהן. כיום תחום לימודי האיפור בארץ נמצא בתנופה והדרישה הגדולה ללימודים אלה גרמה לפתיחת בתי ספר רבים לאיפור.
יש בזה יתרונות, אבל זה מצריך גם בדיקה ובירורים כדי לא להרשם למקום חובבני ולא מקצועי.
ישנם כמה בתי ספר מומלצים בארץ של איפור מקצועי ותוכלו למצוא אותם באתרי האינטרנט השונים כדוגמת: ירין שחף, ג'יג'י אקדמי, מיק בוגנים, רווית אסף, אייל מקיאג', עדה לזורגן ועוד. מקומות אלה מציעים לתלמידים מבחר של מסלולי לימוד שונים עם התמחויות בתחומים שונים ומגוונים.
כל קורס איפור מקצועי מתחיל מן הבסיס ורק לאחר מכן מכוונים את התלמידים להתמחות בדברים ממוקדים. עלות קורסים אלה נעים בין 4,000 ל 10,000 ₪ והדבר תלוי בבית הספר ובמסלול הלימודים שתבחרו לעצמכן.
בכל מקרה יש לברר מה היקף הקורס, כמה שעות לימוד כולל הקורס, כמה מזה הם לימודים עיוניים וכמה מזה התנסות מעשית וכדומה. גם לשמות המורים ולניסיון שלהם יש חשיבות גדולה וניתן לברר מיהם המורים ולהחליט גם על פי פרמטר חשוב זה.

שלי לאון – אמנית האיפור. מעבירה סדנאות קורסי לאיפור מקצועי למעלה מ-10 שנים בתחום האיפור המקצועי