תסרוקות

אומרים שאדם ניכר בכוסו, בכיסו ובכעסו. לא היה זה מפתיע אם מי שהגה את הביטוי היה מוסיף לרשימת המלאי גם את המילה בתסרוקתו. תסרוקות הן אמצעי לביטוי אישי בדיוק כמו הבגדים שאנחנו לובשים, התכשיטים שאנחנו עונדים ושאר האלמנטים שמרכיבים את האישיות שלנו צורה חומרית. השיער האנושי הוא חומר גלם נוח מאוד לעיצוב ויעידו על כך אינספור תסרוקות שמספרן כמספר הפדחות האנושיות. גם אדם שלא הלך מעודו לספר, שמזניח באופן כללי את המראה החיצוני שלו ולא מייחס שום חשיבות לרעמת השיער שלו מצהיר הצהרה מסוימת שבאה לידי ביטוי בתסרוקת שלו.

תסרוקות והמין האנושי

לאורך ההיסטוריה של המין האנושי תסרוקות נכנסו ויצאו מהאופנה אך תמיד הן העידו עלינו, על אופינו, על המצב הסוציו אקונומי שלנו ועל ההשקפות שלנו לעתים. תסרוקות בסגנון פאנק יגרמו לנו מיד לדעה קדומה על זה שנושא אותן ורוב הסיכויים שהוא לא יבחר למשרת מנהל בנק. תסרוקות יכולות לבטא השקפה פוליטית כגון גלוח הראש בארצות הברית והן אפילו יכולות להעיד על צורות הבילוי המועדפות עלינו.

אנשים מוציאים כסף רב על עיצוב השיער שלהם וכבר זמן מה שאין בנמצא יותר ספרים אלא רק מעצבי שיער שכן מדובר הלכה למעשה בתחום מעולם העיצוב. ישנם כאלו שמתייחסים לעיצוב שיער כאל סוג של פיסול לכל דבר. ישנם אירועים מסוימים בחיינו שקשורים לשיער. ההריונות המרובים גורמים לנשים רבות לקצר את שיערן כיוון שאיכותו יורדת והוא משתנה. בגיל שלוש ישנו מנהג יהודי לספר לראשונה את הבנים הקטנים ותסרוקות כלה הן תחום נפרד בפני עצמו.

אל תקלו ראש

מפאת כל זאת אין להקל ראש בבחירת המראה של השיער שלנו. תעשיות שמגלגלות מיליארדי דולרים הן ההוכחה לכך. הביטו במראה ונסו להבין מה התסרוקת שלכם אומרת עליכם? מה היא מספרת עליכם? האם אתם מתהדרים בראסטות ארוכות שמעידות על הרגלים מסוימים, האם בתספורת שמעידה על עדכניות ותחכום והאם בכזו שמשדרת לעולם שעדיף לא להתעסק אתכם?

לפני כל ראיון עבודה, מפגש ראשוני עם בן/ת זוג פוטנציאלי וכיוב, הקדישו לשיער ראשכם את הזמן הראוי לו, זה ישתלם לכם, כי התסרוקות אומרות עליכם יותר ממה שתוכלו להגיד במילים.

 

 

השארת תגובה